Aktualitások

A 2018/19-ES TANÉV ÖSZI FÉLÉVÉVEL KAPCSOLATOS INFORMÁCIÓK
  • A 2018/2019-es tanév rendje

• Őszi félévi órák:

• a nyelvmentor specializáció és minor órái
    • az alkalmazott nyelvészet mesterszak órái

• Tanszéki oktatók őszi félévi fogadóórái

Kérjük, ha konzultálni kíván valakivel, előzetesen egyeztessen időpontot e-mailen!

MEGJELENT:
  • Témák és szempontok a nyelvhasználat vizsgálatában. Hallgatói tanulmányok. Szerk. Ladányi Mária és Hrenek Éva. ELTE BTK Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék, Budapest, 2017.

• Az ellentét nyelvi és nonverbális kifejezésének lehetőségei. Segédkönyvek a nyelvészet tanulmányozásához 199. Szerk. Gecső Tamás, Szabó Mihály. Kodolányi János Fóiskola - Tinta Könyvkiadó, Székesfehérvár - Budapest, 2017.

• A szerves-dialektikus nyelvelmélet és hatásai. Tanulmánykötet Zsilka János professzor (1930-1999) tiszteletére. Szerk. Ladányi Mária és Hrenek Éva. ELTE BTK Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék, Budapest, 2016.

• Ikon, nyelvi jel, szimbólum: nem természetes jelek a kommunikációban. Tanulmánykötet. Segédkönyvek a nyelvészet tanulmányozásához 192. Szerk. Gecső Tamás. Tinta Könyvkiadó, Budapest, 2016.

n NYELVMENTOR
Az ELTE BTK Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékének képzéseivel és eseményeivel kapcsolatos fórum a Facebookon

NYELV és TUDOMÁNY
népszerű-tudományos portál