A 2019/20-aS TANÉV ÖSZI FÉLÉVÉVEL KAPCSOLATOS INFORMÁCIÓK
  • Szervezeti változás

• 2019. július 1-től az Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék és a Fonetikai Tanszék egyesülésével létrejött az Alkalmazott Nyelvészeti és Fonetikai Tanszék;
    • az egyesült tanszék vezetője Markó Alexandra habilitált egyetemi docens, a korábbi Fonetikai Tanszék vezetője lett.
    • Az új tanszék közös honlapjának elkészültéig tanulmányi, ill. egyéb tanszéki ügyekben Markó tanárnőtől lehet információt kérni (elérhető ezen a címen).
    • Az új tanszék hírei megtalálhatók az Alkalmazott Nyelvészeti és Fonetikai Tanszék Facebook-oldalán

Az Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék 2019 első félévében megjelent kiadványai:
  • Alkalmazott nyelvészeti kisszótár. Szerk. Ladányi Mária és Hrenek Éva. ELTE Eötvös Kiadó, ELTE BTK Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék, Budapest, 2019.

• Nyelvi és nyelvhasználati motivációk. Hallgatói tanulmányok. Szerk. Ladányi Mária és Hrenek Éva. ELTE BTK Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék, Budapest, 2019.

n NYELVMENTOR
Az ELTE BTK Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékének képzéseivel és eseményeivel kapcsolatos fórum a Facebookon

NYELV és TUDOMÁNY
népszerű-tudományos portál